Якими бувають електронні підписи?

Електронні підписи бувають простими, удосконаленими (УЕП) та кваліфікованими (КЕП).

На відміну від простих, удосконалені та кваліфіковані електронні підписи дають змогу засвідчити згоду підписувача із змістом електронного документа, ідентифікувати підписувача, також, УЕП та КЕП є підставою для виникнення юридичних фактів та є достовірними доказами в суді.

Крім того, удосконалений та кваліфікований електронний підпис - використовується для забезпечення цілісності електронного документа.

Різниця між ними в тому, що кваліфікований електронний підпис забезпечує вищий рівень захисту, має високий рівень довіри як засіб електронної ідентифікації та прирівнюється до власноручного підпису. Удосконалений електронний підпис має середній рівень довіри. У майбутньому для визнання українських електронних підписів у країнах Євросоюзу потрібен буде саме кваліфікований е-підпис. Одна з головних його ознак — те, що він зберігається на захищеному носії особистого ключа (ЗНОК).

Оскільки кваліфікований електронний підпис має високий рівень довіри як засіб е-ідентифікації, він є обов'язковим для використання в органах державної влади та місцевого самоврядування, на підприємствах, в установах державної форми власності, а також держреєстраторами та нотаріусами.